چگونه روشنفکر باشیم !


روشنفکر و روشنفکری و روشنفکر بودن یکی از دغدغه های اساسی این انسان نوین است. دقت کنید .... انسانی که کتاب می خواند ؛ سواد دارد ؛ دارای تحصیلات عالیه است و همیشه این دغدغه را دارا است که ایا من روشنفکر "openmind" هستم یا خیر ؟ در این متن من تمام سعی خود را بکار خواهم بست تا روش های چگونه یک روشنفکر بودن را در طی مدت کوتاهی به صورت دوره های فشرده برایتان شرح دهم تا بتوانید ظرف مدت کوتاهی بعنوان یک روشنفکر اپ تو دیت و به روز در خیابانهای کشور مان جولان بدهید و چشم و چال همه رقبا و حسودان را از کاسه بیرون بیاورید به امید حق .

در ابتدا تلاش خواهم کرد تا تصویری کلی از راهکارهای دگر دیسی شما از یک شخص متحجر به انسانی روشنفکر را بصورت شفاف و زبانی قابل درک برای عوام الناس توضیح دهم و سپس درجات و گونه های روشنفکران را برایتان میگویم.

شما برای روشنفکر بودن در سطوح ابتدایی نیاز به ایجاد تغییراتی در ظاهر خود دارید . این نیاز کاملا ضروری است.

اقایان محترم : ابتدا موها و محاسن خود را به قیچی و تیغ سلمانی نسپارید . ارایشگاه از هر نوع زنانه یا مردانه برای علاقمندان مذکر منطقه ممنوعه محسوب خواهد شد. محاسن و موهایتان باید تا حدی رشد نماید که بیننده دچار توهم گردد که شاید شما از بازمانده گان گروه میرزا کوچک خان جنگلی باشید و الان با اولین اتوبوس از جنگلهای ماسوله وارد تهران گشته اید . در گرمای تیر ماه تهران که جناب خرس نیز تب می نمایند شما پالتویی بلند بپوشید و شال گردنی دور گردن داشته باشید .
کشیدن پیپ از مواد و تبصره های غیر قابل تغییر و خلل ناپذیر در روشنفکر بودن تلقی می شود .
از توتون کاپیتان بلاک استفاده نمایید هیچ نوع توتون دیگری نیز توصیه نمیشود (( اسپانسر مان ))
حتما باید کیفی به خود اویزان داشته باشید . تا میتوانید انواع خر مهره و تسبیح و انواع سنگهای بدلی را به خود اویزان نمایید . یادتان باشد که همیشه کتابهایی از میلان کوندرا ، کافکا، مارکس، انگلس و .. ...... با خود داشته باشید حتی زمانی که برای مراسم ترحیم عمه محترم تشریف می برید نیز باید کتاب با خود داشته باشید . از موارد انقلابی و اصلی در روشنفکر بودن این است که شما باید مرید و دیوانه ی چه گوارا باشید . داشتن پوستری از این دکتر ناکام در اطاقتان و عکسشان بهمراه تان الزامی است . یک نکته حیاتی این است که اگر می خواهید روشنفکر شوید باید سه سوته برای خود یک شکست عشقی فراهم نمایید چرا که بعد از روشنفکر شدن شما باید نوعی نگاه خاص به جنس مخالف داشته باشید . این نگاه و عقاید القا کننده این امر است که شما به جنس مخالف بی توجه هستید و هنوز به خاطره ان عشق وفادار می باشید . در زمینه موسیقی یادتان باشد دیگر دوره گوش دادن به محسن یگانه ؛ بنیامین (( من این پسره رو بگیرم جرش میدهم)) عباس قادری و حبیب و ............... خلاص شد . به دنبال چایکوفسکی ویوالدی و کمِ کمش بتهون و موزارت باشید . اپرا یادتان نرود . حتما دنبال چند البوم از پاوراتی که اینجا به وفور است ، باشید و ضمناً متن ترانه The Wall را حفظ کنید . ساز زدن فراموش نشود . فقط پیانو و ویلون . گیتار نواختن توهینی گران برای یک روشنفکر است اگر هم به گیتار علاقمندید، یادتان باشد که فقط کلاسیک . باید به قدری حرفه ایی شوید که بتوانید سمفونی ۵ بتهون را تکنوازی نمایید . اما سینما که اصلی ترین پارامتر برای سنجش میزان روشنفکری شماست . فقط میتوانید با دیدن و توانایی نقد اثاری از کشیلوفسکی ؛ پاراجانوف (( رنگ انار)) ؛ تارکوفسکی ؛ ورنر هرتزوگ ..................... راداشته باشید . دیگر حتی برای کسر ثانیه ایی نمیتوانید به فیلمهایی ابگوشتی مثل جدایی نادر ؛ سلطان قلبها یا گنج قارون فکر کنید . تئاتر یادتان نرود هفته ایی یک تئاتر مخوف ببینید . کشیدن حشیش برای روشنفکر بودن الزامی است زیرا اصلی ترین ویژگی یک روشنفکر "توهم" است و حشیش بهترین ابزار برای تجربه توهم . همچنین کشیدن حشیش برای سرودن شعر بسیار مهم است چراکه روشنفکر باید توانایی سرودن یک دفتر پر را داشته باشد . هر چه قدر شعرتان مزخرف تر و بدخط تر باشد بهتر است . هروز باید در کافی شاپ با اسمی سنگین مثلا شوکا یا چیزی شبیه به این علاف باشید برای اطاقتان نیز حتما یک قهوه جوش خریداری نمایید . از اصلی ترین ویژگی های دیگر روشنفکر بودن این است که باید مذهب را کلا به داخل سطل زباله خانه پرتاب نمایید . خدا و روشنفکری جمع ضدین است . ادامه این مبحث برای اقایان بزودی به خامه انشاء در خواهدامد .... 

اما بانوان محترمه . ابتدا برای ورود به جمع روشنفکران فکری برای گوهر عفت و طهارتتان بنمایید در صورتی که هنوز سرقت نشده است متاسفیم . در صورتی میتوانیم شما را راهنمایی نماییم که این گوهر ارزشمند ربوده شود. لطف نموده بعد از اینکه ترتیب ربوده شدن گوهر عفت و طهارت خودتان را دادید با ما تماس بگیرید تا راهکارهای فوق برایتان ارسال شود.

از حسن انتخاب شما متشکریم .
تا بعد 
وقتی می گم تا بعد ، سرت سلامت ، همینجام

/ 8 نظر / 160 بازدید
loser

سلام وب قشنگ و باحالی داری به کمکتون احتیاج دارم اگه میشه یه سر بزن اگه تونستی کمک کنی نظر بده ممنون[ناراحت]

m✿e✿r✿i✿

سلام وب قشنگی داری خوشم اومد بهم سربزن

مريم پاييزي

با اين تفاسير خدا به داد ويژگي هاي يه خانوم روشنفكر برسه [خنده]

مريم پاييزي

نگفتي تا بعد!!! يعني ديگه نيستي ؟ :(

منم

یعنی عالی بود ترکیدم از خنده[خنده]

sahari

خیگول جان خیلی باحالی [دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه]

عنوان

[تعجب] اوه چقدر دردسر داره. عوام بودن رو ترجیح میدم

مريم پاييزي

خوبه! چون نگران شدم ييهو :)