مرده شور

دیشب حدود ساعت سه و پنجاه چهار دقیقه متوجه شدم که بسیار علاقمندم مرده شوری باشم تنها ، که در غسال خانه مسجد اقا سید عباس در هیجده کیلومتری شمال غربی ده رباط قلعه بیل مشغول به کار شوم. 
ده  رباط قلعه بیل در 22 کیلومتری روستای اراز و جرگلان واقع شده است .... تعداد افرادی که در این ده ساکنند در واقع 24 نفر و نصفی هستند چون همسر میرزا حسن دلاک جدیدن باردار شده است . البته صغری خانم زن کبلایی حسن چوپان میگفت یک بار که داشته از کنار خانه میرزا حسن دلاک رد میشده است به گمانش اقای پیرزاد معلم سابق آبادی را دیده است که از خانه دلاک بیرون میامد و دکمه های شلوارش را میبست . معلم مادر مرده بعد ها در مقابل این اتهام اعلام کرد که جهت دست به آب به خانه دلاک رفته است اما چه کسی باور میکند این حرف را ؟ پس خداوند باریتعالی دشت و صحرا و کوه بیابان را برای چه افریده است ؟ 
از همین رو من دیشب دریافتم که بشدت در اشتیاق مرده شور بودن میسوزم … میدانید مرده شوری مراتب مختلفی دارد که از آبرسان شروع شده و به سر مرده شوری ختم میگردد …میدانید میگویند اگر کسی به مقام ، غظیم مرده شوری برسد یعنی انتهای افتخار . این مقام عظیم مرده شوری چیزی است معادل جایگاه رایش  سوم یا دوچه در همین ایتالیای خودمان  …از عظیم مرده مرده شوران مشهور جهان میتوان از ژولیوس سزار ، اولیور کرامول ، چمبرلین , آقا محمد خان قاجار و حسن آقا مرده شور سرمرده شور و عظیم مرده شور دربار قجری نام برد . 
در دهه ی اخیر در  راستای پیشرفت علم و تکنولوژی صنعت و هنر مرده شوری نیست دستخوش تحولات زیادی گشته است .هم اکنون شبکه جهانی نت سایتهای زیادی هستند که در زمینه تبلیغ هنر مرده شوری فعالیت میکنند و چند شبکه اختصاصی ماهواره ایی آخرین اخبار ، اطلاعات و پیشرفتهای هنر مردهشوری را به سمع و نظر علاقمندان به این هنر کهن میرساند . علاوه بر ثواب اخروی که نصیب هر مرده شور میشود زندگی او برای یک عمر تامین است . بهترین قسمت مرده شوری در واقع دو بخش است . اگر شما بتوانید در این دو بخش کاری برای خودتان دست و پا نمایید هم فیض دنیوی میبرید هم اخروی یکی بخش اول کار که مرده را با لباس به غسال خانه میاورند و شما میتوانید جیبهای مرده محترم را اکتشاف و سپس خالی کنید و اشیاء گرانقیمت را تصاحب کنید و این به این دلیل است که مرده نمیتواند از ساعت و پول و گردن بند در ان دنیا استفاده کند و بردن هرگونه وسایل قیمتی به بهشت قدقن است و دوم بخش شستن بانوان … البته در ابتدای کشف شهود علاقه ام به هنر مرده شوری فکر کردم بهترین عصر مرده شوری مربوط به زمانی است که در جنگ جهانی دوم یهودیان را در اردوگاه های آلمانی میسوزادند ولی به سرعت یادم آمد که هلو کاست یک دروغ بزرگ است و امیدم ناامید شد … بهر حال دوست دارم مرده شوری باشم تنها که در غسال خانه ایی دور افتاده مرده میشورم …مرده شور…
 شعری هم در این ارتباط سرودم که شاید مقبول طبع لطفتان واقع گردد 
 
اهل میلانم …حرفه ام ام مرده شوری است …مرده میشورم کم وبیش …و افتابه ایی که در این نزدیکی است ..روی ان طاقچه است …ظرفی کافور بیار …تا که با هم پاک کنیم مرده را ….گل سرخی بیار …لیوانی اب گریپ فورت …. مرده ام تشنه شده …طلب اب کند …این تن خاکی او …چون راهی دراز …به درازای ازل… پیش روی مرده است …مرده ام کجا روی ….از چه روی میگریزی تو ز من … مرده ناقلا …ای گل کلک و بلا …. من تورا دوست دارم …همچون گل سرخ … 
 
احساس میکنم میتوانم با توجه به لطافت روحی و ظرایف پنهان شده در هزار توی روح و روانم مرده شور موفقی باشم … با تشکر …
یک علاقمند گمنام هنر کهن مرده شوری ….مرده شور 
 
تا بعد 
 
وقتی میگم تا بعد هستم … مرده شور

 

/ 4 نظر / 42 بازدید
مریم پاییزی

یاد فیلم محیا افتادم!

بانو

قلم جالبی دارید لذت بردم

آسو

خیلی وقته نمینویسی. نه اینجا نه اونجا! :) بنویس برادر. دلمان برای کلماتت تنگ شده.